Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vyhledávání Menu

VÁŽSKÁ MAGISTRÁLA - cykloturistický zájezd

4.450,- Kč


Popis:
- Využívá se svátku 28.9.

Vážská cyklistická magistrála patří mezi nejdůležitější cyklistické trasy na Slovensku. Z hlavní trasy existuje mnoho odboček na přírodní a historické zajímavosti. Ze 70% se jede po asfaltu, zbytek je jemná šotolina. Na trase bez odboček je minimální převýšení. Pohodová cykloturistika s možností krácení.

Program:
1.den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu i v Olomouci. Přesun na Slovensko. Cyklotrasa: Žilina - Strečno - Nezbudská Lúčka - (Starý hrad + 5 km) - Nezbudská Lúčka - Žilinská vodní nádrž - Žilina - Budatín, celkem 32 km. STREČNO - jeden z nejrozsáhlejších slovenských hradů se zajímavou expozicí je národní kulturní památkou. Z věže je fantastický výhled do Strečnianské soutěsky. STARÝ HRAD - romantická legendami opředená zřícenina hradu se vypíná vysoko nad Domašinským meandrem. ŽILINA - historické centrum tvoří krásná náměstí, úzké uličky a množství restaurací. BUDATÍN - architektonická perla na Váhu. Na hradě je jedinečné muzeum drátenictví. V zámeckém parku je mnoho vzácných dřevin.

2.den: cyklotrasa Budatín - Bytča - Mikšová - (Sůlov + 15 km) - Mikšová - Povážská Bystrica - Nimnica - Vodní nádrž Nosice - Púchov, celkem 52 km. BYTČA - Sobašný palác. Město ukrývá ve svém středu jedno z nejvýznamnějších a architektonicky nejcennějších šlechtických sídel v Horním Uhersku. SÚLOV - z obce výhledy na Súlovské skály. Možnost vycházky ke zřícenině Súlovského hradu. NIMNICA - minerální perla Slovenska. Jedny z nejmladších slovenských lázní.

3.den: cyklotrasa Púchov - Pruské - Nemšová - (Trenčianská Teplá - Trenčianské Teplice + 10 km) - Trenčín - Beckov - Zelená Voda, celkem 58 km. TRENČIANSKÉ TEPLICE - oblíbené lázně v podhůří Strážovských vrchů. TRENČÍN - v historickém jádru města, kterému vévodí mohutný hrad, najdeme zajímavé památky. Hrad je národní kulturní památkou. BECKOV - romantický strážce Pováží, který se tyčí na vápencové skále nad stejnojmennou obcí.

4.den: Zelená Voda - Nové Město nad Váhem - Čachtický hrad - Piešťany, celkem 32 km. ČACHTICE - vycházka na romantickou zříceninu hradu, který je po celkové rekonstrukci. Hrad byl sídlem Alžběty Báthoryové. Od hradu jsou pěkné výhledy. PIEŠŤANY - největší a nejvyhledávanější slovenské lázně. V lázeňském parku jsou minerální prameny. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Ubytování: hotely.

Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 450,- Kč.

Cena: 4 450,-/4 250,- Kč. V ceně je zahrnuta přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně, pojištění (stornopoplatky, ztráta zavazadel, úraz) a průvodce.

Fakultativně: pojištění pro hrazení léčebných výloh za 80,- Kč.

Temín zájezdu 25.09.2015 - 28.09.2015
Délka pobytu 3 dní
Druh zájezdu sportovní zájezd
Geograf. oblast Evropa
Stát Slovensko
Druh ubytování hotel
Stravování snídaně
Doprava autobus
Název ubytování hotel
Další termíny 01.04 - 22.1226.06 - 28.0625.09 - 28.09
Letovisko, místo Slovensko

Související zboží:

Řazení inzerátů

Zavřít

Podle regulací EU je naší povinností vám oznámit, že při používání těchto stránek dochází k předávání sušenek.