Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vyhledávání Menu

NA KOLE KOLEM BALATONU

6.650,- Kč


Popis:
Z vinice do vod Balatonu.
zájezd č. 710

Cykloturistický zájezd s možností krácení tras k největšímu jezeru ve střední Evropě. Kolem celého jezera vede cyklostezka. Na trasách je možnost občerstvení počínaje pravými maďarskými langoši přes různě upravované ryby a určitě si pochutnáte na rybí polévce halászlé. Čeká vás teplé počasí a příjemné ceny služeb.


Program:

1.den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu i v Brně. Přesun do Maďarska. Cyklotrasa Sümeg - Tapolca - Badacsony, celkem 31 km. Trasa je vedena lehce zvlněným terénem po méně frekventovaných silnicích. SÜMEG - dominantou města je impozantní hrad s nádherným výhledem na zvlněnou krajinu s vinicemi. TAPOLCA - největší atraktivitou města je Jeskyně jezer. Atraktivní je plavba člunem pod ulicemi a domy. Ve městě se nachází malebný Mlýnský rybník a romantický park. Již první den pojedete okolo lákavých vinných sklípků. BADACSONY - nad rekreačním střediskem se zvedají čedičové kopce s vinicemi, které končí až u balatonského jezera. Zdejší vinařská oblast s mnoha sklípky je svou kvalitou řazena na druhé místo v Maďarsku, hned za světoznámým tokajským vínem.

2.den: cyklotrasa Badacsony - Szigliget - Balatonygyörök - Keszthely - Hevíz - Keszthely - Fenékpuszta, celkem 48 km. Trasa je vedena především po asfaltových cyklostezkách. SZIGLIGET - nad městečkem se spoustou vinných sklípků se zvedá jeden z nejnavštěvovanějších hradů v Maďarsku s krásným výhledem na Balaton. KESZTHELY - barokní zámek s kouzelnou anglickou zahradou, velmi zajímavé muzeum kočárů či muzeum voskových figurín. Pěkné historické jádro města s pěknou pobřežní promenádou. HEVÍZ - relaxace v největším termálním jezeře v Evropě.

3.den: cyklotrasa Badacsony - Révfülöp - Tihani - přívoz - Siófók, celkem 56 km. Trasa je vedena především po asfaltových cyklostezkách. TIHANI - malebná vesnice, od benediktinského kláštera výhled na jezero. Zajímavý menší skanzen. SIÓFÓK - hlavní město jižního břehu, známé jsou dlouhé písečné pláže.

4.den: cyklotrasa Siófók - Balatonföldvár - Fonyód - Balatonmariafürdö, celkem 54 km. Trasa je vedena po cyklostezkách. BALATONFÖLDVÁR - dlouhé písečné pláže. FONYÓD - nad městem se rozkládá hrad.
5.den: cyklostezka Siófók - Balatonfüzfö - Balatonalmádi, celkem 42 km. Trasa je vedena po cyklostezce. BALATONALMÁDI - lázeňské město, některé budovy jsou postaveny z červeného permského vápence, např. kostel. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 22.00 hodin.

Ubytování: bungalovy v kempu, 2x Badacony, 2x Siófók.
Stravování: k dispozici kuchyňky. Možnost objednání sterilovaných jídel v CK.
Cena: 6 650,-/6 350,- Kč.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 4x ubytování a průvodce.

Temín zájezdu 14.09.2016 - 18.09.2016
Délka pobytu 4 dní
Druh zájezdu sportovní zájezd
Geograf. oblast Evropa
Stát Maďarsko
Druh ubytování bungalov
Stravování bez stravy
Doprava autobus
Název ubytování bungalovy v kempu, 2x Badacony, 2x Siófók.
Letovisko, místo Balaton

Související zboží:

Řazení inzerátů

Zavřít

Podle regulací EU je naší povinností vám oznámit, že při používání těchto stránek dochází k předávání sušenek.